יזמות טכנולוגית – האם יש לך את מה שצריך בכדי להיות יזם?

יזמות טכנולוגית, בדוק את עצמך – האם אתה רוצה, מוכן ויכול להיות יזם?

כיום יותר ויותר אנשים עוברים להיות עצמאים – יותר מאי פעם בני אדם מחפשים את ההזדמנויות לנהל עסק עצמאי ולהתפרנס מיוזמה אישית משלהם גם אם הדבר כרוך בסיכונים כלכליים קטנים או אפילו גדולים. למה זה קורה? אי אפשר להגיד שזה בגלל דבר כזה או אחר וזה בעצם בגלל מגוון רחב של סיבות, ניתן להגיד למשל שבגלל שהמצב הכלכלי בעולם ובישראל בפרט אינו כזה מזהיר ואולי בגלל זה אנשים מכורח הנסיבות מחפשים יוזמות חדשות מהן הם יוכלו להתפרנס בכבוד בצורה עצמאית.

מי הוא יזם?

המילון מגדיר את הביטוי יזם כ"אדם שמארגן ומנהל עסק ומחוייב לו ומנהל את הסיכונים הכרוכים בניהול עסק זה על מנת ליצור רווחים". אם אתה חושב שאתה יזם אז אתה חייב להיות מוכן להשקיע את רוב הזמן שלך ביוזמות שלך על מנת שהן יצליחו! יזם חייב לסמוך על עצמו ב100%, אנשים שאינם סומכים על עצמם ב100% אינם יכולים להיות יזמים! שאל את עצמך, האם אני סומך על עצמי ב100%? האם אנשים שעושים איתי עסקים גם סומכים עליי בצורה הזו? אם התשובה היא כן, אז אתה עלול להיות יזם מוצלח!

האם יש לך מודעות עצמית גבוהה? יזמים מוצלחים כגון אילן שרעבי יעידו על כך שבכדי להצליח, חייבים מודעות עצמית גבוהה מאד. יזם חייב להכיר את כל יתרונותיו האישיים ואת כל חסרונותיו ולדעת תמיד לפעול אך ורק עם היתרונות שלו ולא עם החסרונות שלו. ברגע שיזמים מזרימים את העסק שלהם את תכונותיהם החיוביות הם מצליחים לנהל עסק רווחי ומצליח. היכן שמנהלי עסקים אינם חזקים דיו הם חייבים לדעת לבקש עזרה או לבקש פתרונות חיצוניים בכדי להזרים אל העסק שלהם יתרונות ודברים חיוביים היכן שהם לא יודעים לעשות זאת לבדם. כמו כן ביטחון עצמי ומשמעת הם דברים שכל יזם חייב על מנת להצליח. הערכה עצמית גבוהה היא אחת מהתכונות הכי חשובות שכל מנהל עסק חייב ושבעדי תכונה זו, סביר להניח שהעסק שלו לא יצליח במיוחד.

תמחור מוצרים במיזם טכנולוגי חדיש

לפני שאתה מחליט לתמחר את השירותים במיזם החדש שלך תקרא טוב טוב את השורות הבאות: אל תתחיל את המיזם עם תמחור שירותים נמוך ממחיר השוק הסטנדרטי. לקוחות פוטנציאלים עלולים לראות את זה כסימן של "מוצר לא איכותי" והדבר האחרון שאתה רוצה זה שלקוחות יחשבו שהמוצר / שירות שלך הוא לא איכותי. תבדוק כיצד המתחרים שלך מתמחרים את השירותים שלהם (או את המוצרים שלהם) ותתחיל את השיווק של העסק שלך במחירים דומים או אפילו במחירים מעט גבוהים יותר מאשר אצל המתחרים.

יזמות היא ממש כמו רכבת הרים

בכל עסק יש עליות וירידות, גם במיזמים שלכם יהיו תמיד עליות וירידות, תקופות שיא ותקופות שפל, עונות של הצלחה ועונות של כישלון. כל יזם מצליח נכשל ב10 מיזמים לפני שהוא הצליח בגדול במיזם הרווחי הראשון שלו. ההתמדה העסקית והתבונה הכלכלית (לדעת מתי להמשיך עוד ולדעת מתי לוותר ולהתחיל מההתחלה עם מיזם חדש) הן מה שיביאו להצלחה סופית, אם אתה באמת יזם טוב.

אין תגובות