לימודי גרפיקה, כמה כבר אפשר לרטש

לא, הכוונה היא לא לריטוש כמו ג'ק המרטש חס וחלילה, כוונה היא לריטוש תמונה זה מונח מקצועי שמתייחס לזה שלוקחים תמונה של דוגמנית למשל ופשוט עושים לה עיבוד כזה עד שקשה יהיה בכלל לזהות אותה, אתם תלמדו כמובן בלימודי גרפיקה איך עושים זאת עם תוכנת הפוטושופ.

היום כשהתקשורת מפקחת על כל הנעשה בארץ ובעולם בתחום היופי ותחום האופנה והסרטים, חשוב לעורכי המגזינים שהתמונות ייראו טוב שימכרו, עד כדי כך שהם מוכנים לפנות לאנשי מקצוע שמומחים בפוטושופ בעיקר בתחום הריטוש, שיטפלו בתמונות הללו ואלו התמונות שיופיעו במגזינים הנחשבים ובמודעות ענק ברחבי המדינה.

הרבה מהריטושים שמשתמשים בהם מגזינים, כוללים ריטוש של תמונות של דוגמניות, למשל, דוגמנית קצת עם כמו שנקרא lovehandels באזור המותניים וקצת בעיות פגמנטים בפנים, והרגליים לא מספיק שריריות וכל בעיה אחרת שהעורך מוצא שצריך לרטש, הוא פונה למומחה הפוטושופ שלוקח את התמונה המקורית ומתחיל לשנות אותה עד כמעט ללא היכר, מוריד לה את השומן מאזור המותניים, מחליק לה את איזור הפנים, נותן בשר שתראה שרירית ברגליים מגדיל לה את העיניים, החזה.

כל מה שהעורכים חושבים שיגרום למגזין או למוצר להימכר יותר טוב, נראה שזה עניין טוב לכולם, אבל זהו, שיש בעיה שהנוער של היום מחפש מודלים לחיקוי ותתארו לכם בחורות צעירות שרואות בחורה שבמציאות לא היתה נראית ככה, הן רוצות להיראות כמותה, גם אם זה אומר לרעוב, ואז זה מביא להתקפי הבולמיה אנורקסיה ועוד בעיות והפרעות אחרות.

יצא בעקבות הבלאגן הזה חוק הפוטושופ שמחייב מפרסמים לציין אם התמונה אכן עברה פוטושופ או לא, אם היא אמיתית או לא, עולם הפוטושופ הוא מקסים ביכולות שלו לקחת מספר תמונות ולשלבן ביחד ואיתן ליצור תמונה חדשה שבחיים לא היית רואה במציאות, זה היופי המדהים בתוכנת הפוטושופ בקורס לימודי גרפיקה מלמדים איך לעבוד עם כלי ריטוש כאלה, עם כלי הטשטוש.

כלי ה stamp שהוא מעתיק אזורים מסויימים מצד אחד לצד שני, כך אפשר ל"החליק" תמונות מהפגמים שלהן, אפשר להסיר אלמנטים שהיו בתמונה ולהוסיף אלמנטים אחרים עם שילוב של מסכות, אפשר לשלב את הטקסט באופן מעניין שישתלב עם התמונה כדי שיוכל להעביר מסר בדרך מעניינת יותר וציורית, לומדים הרבה תוך כדי לימודים אבל תדאגו גם לתרגל הרבה.

אין תגובות