מכינה קדם צבאית

flagהמדרשה הצעירה למנהיגות – מכינה קדם צבאית

“אם אין האדם משתדל לעלות תמיד מעלה מעלה, על כורחו יורד מטה מטה”
רקע ומטרה

ההפרטה שעוברת החברה הישראלית אינה חלה על החברות הממשלתיות בלבד. גם תחושת החברות ושותפות הגורל עברה הפרטה. האכפתיות החברתית מומרת בדאגה אינדיבידואלית להישגיים אישיים ותחושת הסולידאריות הולכת ומתפוררת. אחד מהביטויים למשבר הערכי הפוקד את החברה הישראלית הוא נפילת המוטיבציה לשירות משמעותי בצבא.

המדרשה הצעירה קמה על מנת להזריק חיים חדשים אל הערכים העתיקים. ובמסגרת שיקום התודעה הציונית מהריסותיה, לבנות מוטיבציה חדשה לשירות משמעותי בצה”ל ולהנהגה חברתית כוללת הנובעת מזהות יהודית עמוקה, רגישות חברתית ומסירות הציונית.

hikeקהל יעד

המדרשה מיועדת לבוגרי תיכון מכל רחבי הארץ.

השיטה החינוכית

1. חיי קבוצה. בנית המחויבות החברתית ושבירת האנוכיות, תושג באמצעות בניית קבוצת סולידאריות בתוכה חיים, לומדים ויוצרים. כמודל לחברת המופת הישראלית עליה המדרשה מעיזה לחלום.

2. גירוי אינטלקטואלי. המדרשה מעוררת את הסקרנות של תלמידיה ומגבירה את תאוותם לדעת באמצעות מפגשים עם גופי ידע חדשים ועם מרצים מעוררי השראה. מטרת הלימוד לסייע לתלמידים לעצב את עולמם הערכי של החניכים תוך בניית אישיות ציונית וסובלנית הנשענת על עולם ידיעות נרחב.

3. יוזמה ומנהיגות. החיים השוטפים במדרשה מנוהלים על ידי החניכים. כל אחד מתנסה בניהול, הפעלת צוות, הגיית יוזמה ומימושה והעברת שיעור. אחראיות אלו בונות את האמון העצמי של החניכים בכוחות המנהיגות הטמונים בקרבם. כמו כן, על מנת לחזק את יכולות ההשפעה, נלמדות גם סודות הרטוריקה והכתיבה האסטטית.

4. הכנה לצבא וידיעת הארץ. בנית אישיות המוכנה לשירות צבאי משמעותי עשיר שערך אהבת האדם והמולדת מוטמעת בה. המדרשה מחנכת לביצוע מושלם של משימות, השתלבות בכל מסגרת וכבוד לנוכחים בה ולראיית הצבא ככור היתוך חברתי. מלבד ההכנה המנטאלית, ההכנה הפיסית כוללת לימודי ניווט, טיולים בכל רחבי הארץ, הישרדות ותכנית ספורט אינטנסיבית.

5. תרומה לקהילה. כל חניך במדרשה נוטל חלק בפרויקט חברתי, פועל בו בהתמדה ולומד דרכו על הכוחות הפועלים בחברה, על האתגרים החברתיים הניצבים בפנינו ועל אופני ההשפעה עליה.

תקופת התהליך הלימודי

תכנית הלימודים מתקיימת במשך שנה שלמה מספטמבר ועד אוגוסט.

למתעניינים

אנא פנו אלינו דרך אי-מייל, או בטלפון 02-5905992/3.
שבת מועמדים

בשישי-שבת 21-22/12/07, יב’-יג’ טבת, תיערך שבת מועמדים לקראת בניית מחזור ח’ לשנת הלימודים הבאה במכינת עין פרת. להרשמה ופרטים:
אלי: 050-4745005, שושנה: 054-6599346