מדרשת ההמשך

There aren’t many things more pleasurable than sitting in front of the computer and playing casino slots.

“התנופה הציונית נקטעה, מי ימשיכה?”
– ב. כצנלסון

sunset
רקע ומטרה

בקרב ישראלים רבים מתעורר צורך לכונן חיץ של בירור דרך בין השירות הצבאי לבין החיים האזרחיים. תופעה זו מקבלת ביטוי בנהירה להודו ולדרום אמריקה. הישראלים ‘מצביעים ברגליים’ ודורשים לשבור את הרצף שבין הצבא לחיים העצמאיים.

אנו מקיימים בית מדרש ישראלי אשר מציע אפשרות לראות את פרק הזמן שלאחר הצבא ולפני המרדף אחר הקריירה כמנוף לבירור מעמיק של הזהות האישית, היהודית, הישראלית, להתעצמות ‘אינטלקטואלית רוחנית’ ולחיזוק כישורי ההנהגה הנטועים בהם.

קהל היעד

המדרשה מיועדת עבור בוגרי צבא ו/ או בוגרות שירות לאומי מגיל עשרים עד עשרים ותשע.

השיטה החינוכית

1. תכנית הלימודים. במרכז המדרשה עומדת תוכנית אינטנסיבית אשר מכוננת קפיצה משמעותית של האישיות הלמדנית, העומק הזהותי וכישורי המנהיגות. גופי הידע הנלמדים במדרשה, מכילים את יצירות הבסיסיות אשר עיצבו את השיח המערבי מצד אחד ואת גרעין הזהות היהודית מצד שני, וביניהם: תלמוד, פילוסופיה כללית, תנ”ך, מחשבת ישראל, ספרות קלאסית, הגות ציונית ועוד.

2. עצמאות מחשבתית. מטרת המדרשה היא לכונן אצל תלמידיה עצמאות אינטלקטואלית. האוטודידקטיות תושג בכך שחלק נרחב של יום הלימודים מוקדש ללימוד בחברותות.

3. בניית כישורי מנהיגות. מטרתנו לחזק את יכולות ההנהגה הנטועים בקרב תלמידינו. במסגרת זו כל חניך ילמד את סודות הרטוריקה, הכתיבה האסטטית ויתורגל בניהול עצמי של המדרשה.

4. חיי קבוצה. יצירת המחויבות החברתית ושבירת האנוכיות, תושג באמצעות בניית קבוצת סולידאריות בתוכה חיים, לומדים ויוצרים. כמודל לחברת המופת הישראלית עליה המדרשה מעיזה לחלום.

תקופת הלימודים

תכניות הלימודים יתקיימו למשך חמישה חדשים. בכול שנה שני מחזורי לימוד: תקופה ראשונה – מאוקטובר ועד למרץ. תקופה שנייה – ממרץ ועד ליולי.

למתעניינים

אנא פנו אלינו דרך אי-מייל, או לשני בטלפון 7659838-250.

03:90 – 70.10.21 – יום שישי בבוקר:
אנו שמחים להזמינכם לבוקר של לימוד ומפגש של המתעניינים בתוכנית המדרשה לבוגרי צבא ושירות לאומי (מחזור אביב תשס”ז). המפגש יתקיים במרכז בגין בירושלים. לפרטים נוספים, תתקשרו לשני
7659838-250 או באי-מייל
בואו בשמחה!