מדרשת ההמשך

migdal1מדרשת ההמשך

“התנופה הציונית נקטעה, מי ימשיכה?”
– ב. כצנלסון

רקע ומטרה

בקרב ישראלים רבים מתעורר צורך לכונן חיץ של בירור דרך בין השירות הצבאי לבין החיים האזרחיים. תופעה זו מקבלת ביטוי בנהירה להודו ולדרום אמריקה. הישראלים ‘מצביעים ברגליים’ ודורשים לשבור את הרצף שבין הצבא לחיים העצמאיים.

אנו מקיימים בית מדרש ישראלי אשר מציע אפשרות לראות את פרק הזמן שלאחר הצבא ולפני המרדף אחר הקריירה כמנוף לבירור מעמיק של הזהות האישית, היהודית, הישראלית, להתעצמות ‘אינטלקטואלית רוחנית’ ולחיזוק כישורי ההנהגה הנטועים בהם.

קהל היעד

המדרשה מיועדת עבור בוגרי צבא ו/ או בוגרות שירות לאומי מגיל עשרים עד עשרים ושמונה.

השיטה החינוכית

1. תכנית הלימודים. במרכז המדרשה עומדת תוכנית אינטנסיבית אשר מכוננת קפיצה משמעותית של האישיות הלמדנית, העומק הזהותי וכישורי המנהיגות. גופי הידע הנלמדים במדרשה, מכילים את יצירות הבסיסיות אשר עיצבו את השיח המערבי מצד אחד ואת גרעין הזהות היהודית מצד שני, וביניהם: תלמוד, פילוסופיה כללית, תנ”ך, מחשבת ישראל, ספרות קלאסית, הגות ציונית ועוד.

2. עצמאות מחשבתית. מטרת המדרשה היא לכונן אצל תלמידיה עצמאות אינטלקטואלית. האוטודידקטיות תושג בכך שחלק נרחב של יום הלימודים מוקדש ללימוד בחברותות.

3. בניית כישורי מנהיגות. מטרתנו לחזק את יכולות ההנהגה הנטועים בקרב תלמידינו. במסגרת זו כל חניך ילמד את סודות הרטוריקה, הכתיבה האסטטית ויתורגל בניהול עצמי של המדרשה.

4. חיי קבוצה. יצירת המחויבות החברתית ושבירת האנוכיות, תושג באמצעות בניית קבוצת סולידאריות בתוכה חיים, לומדים ויוצרים. כמודל לחברת המופת הישראלית עליה המדרשה מעיזה לחלום.

תקופת הלימודים

תכניות הלימודים יתקיימו למשך ארבעה חדשים. בכל שנה שני מחזורי לימוד: תקופה ראשונה – מנובמבר ועד למרץ. תקופה שנייה – ממרץ ועד ליולי. המחזור הקרוב, מחזור ו’, ייפתח ב- 24.3.08.

הזמנה לסטודנטים – המדרשה באלון קוראת לסטודנטים שבעקבות השביתה המתמשכת בחרו שלא לסיים את שנת הלימודים, להצטרף למחזור מרץ של תכנית ההמשך, ולנצל את יתרת השנה לטובת חווית לימוד מעמיקה ומשמעותית. שנת הלימודים הופסקה – הלימודים ממשיכים.

למתעניינים

אנא פנו אלינו דרך אי-מייל, או לענת בטלפון 052-6904675.

מודעה