התוכנית

pairהתוכנית

במהלך התקופה אנו לומדים את יצירות היסוד של המסורת היהודית לצד יצירות המופת של הציוויליזציה המערבית. במסגרת זו מתקיים לימוד אינטנסיבי של התנ”ך (עשרה ספרים) התלמוד (מסכת מכות) ויצירות פילוסופיות כדוגמת אפלטון (שני דיאלוגים), אריסטו, דיקרט (כל ספר הגיונות), שפינוזה, מאקיבלי וקאנט. כחלק מאותו המהלך מעמיקים בהגותם הציונית החילונית של ברנר, ברדיצ’בסקי ואחד העם. צוללים אל סודות ספר הזוהר ומורה הנבוכים, לומדים מכתביהם של הרב קוק והרב סולוביצ’יק ומרחיבים את האופקים התרבותיים.

מטרת הלימודים בבית המדרש היא להעמיק את ההבנה של המציאות הישראלית. במהלך התקופה אנו מתבוננים בחברה הישראלית דרך הגותם של מארקס, מילטון פרידמן ונעמי קליין ובוחנים מחדש את הסיכסוך הישראלי הערבי מכיוונים לא טריוויאליים.

במקביל להתפתחות האינטלקטואלית אנו מפתחים גם את הגוף. תלמידי המדרשה עוברים קורס באומנויות לחימה (גונג פו, טאי צ’י), מטיילים בארץ ומתכוננים פיסית לצבא.

מלבד ההעמקה הלימודית המדרשה חותרת לתת לתלמידיה כלים המאפשרים לאישיות הצומחת לפרוץ החוצה במסגרת פעולה חברתית. במסגרת זו לומדים כיצד נוטלים יוזמה חברתית וכיצד כותבים יצירה משמעותית.

למתעניינים

אנא פנו אלינו דרך אי-מייל, או בטלפון 3820392250.